Юридичний захист бізнесу від тиску з боку правоохоронних і контролюючих органів

Будь-який успішний бізнес в Україні в цілому і у Львові зокрема ризикує зіткнутися з тиском з боку правоохоронних і контролюючих органів. Всупереч регулярним заявам уряду про поліпшення інвестиційного клімату і захисту підприємців від зловживань з боку державних структур статистика говорить сама за себе – за останні кілька років кількість «маски-шоу» в Україні практично подвоїлася і якщо в 2014 році слідчі зверталися до суду з клопотаннями про проведення обшуків 67 тисяч раз, то за підсумками 2017 роки кількість таких звернень склало рекордні 118 тисяч. Наслідки цих слідчих дій, при відсутності необхідної підготовки, можуть мати драматичний характер: втрата конфіденційної інформації, вилучення комп’ютерної техніки і грошових коштів, арешт рахунків і звільнення співробітників.

Наші підходи до роботи в рамках практики «Захисту бізнесу» відрізняються від класичної допомоги адвоката у кримінальній справі оскільки ми розуміємо, що мало довести невинність клієнта, важливо не допустити блокування діяльності підприємства, зберегти безперервність всіх бізнес процесів і лояльність співробітників. Наявність компанії «SSLAW» фахівців з податкового, корпоративного та кримінального права дозволяє комплексно вирішувати проблеми, з якими стикається бізнес у випадках кримінального переслідування.

Наша місія – мінімізувати кримінально-правові ризики, повернути клієнту вилучене майно і зняти арешти, що перешкоджають нормальній діяльності підприємства, щоб він зміг зосередити зусилля на своїй справі і отриманні прибутку. В рамках даного напрямку ми надаємо нашим клієнтам такі послуги:

КОМПЛЕКСНИЙ АУДИТ РИЗИКІВ Кримінально-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ І ПІДГОТОВКА ПЕРСОНАЛУ

На жаль, як правило власник бізнесу готовий вкладати гроші в його захист і підготовку співробітників тільки під час обшуку або відразу після його завершення. Ціна такої безпечності часто дуже висока, адже більшість негативних наслідків кримінального переслідування можливо запобігти ще на підготовчому етапі. Для цього ми проводимо такі заходи:

  • Комплексний аудит бізнесу на предмет можливих ризиків кримінально-правового характеру;
  • Виявлення уразливих місць та підготовка практичних рекомендацій щодо їх усунення;
  • Розробка і впровадження на Вашому підприємстві методичних рекомендацій та інструкцій для топ-менеджменту і співробітників з алгоритмами дій під час обшуків, допитів та інших кризових ситуацій;
  • Проведення тренінгів для персоналу з питань взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами.

Правильна підготовка – це запорука Вашого спокою і успішного вирішення проблем в разі кримінального переслідування.

Супровід обшуку

Згідно з останніми законодавчими змінами слідчий зобов’язаний допустити адвоката до проведення обшуку у клієнта незалежно від стадії його проведення. Важливість участі захисника, якому Ви довіряєте, в даній слідчій дії складно переоцінити. Це дозволить мінімізувати ризики зловживань з боку правоохоронців, припинити спроби фізичного і психологічного тиску на персонал, гарантує правильне і повне складання процесуальних документів що в свою чергу має вирішальне значення для повернення, вилученого під час обшуку майна і грошових цінностей. Уклавши угоду про надання правової допомоги Ви зможете бути впевнені, що в будь-який необхідний момент незалежно від дня тижня і часу доби наші адвокати оперативно прибудуть до Вас для захисту Ваших прав при проведенні обшуку у Львові на підприємстві або вдома.

Супровід допитування

Всупереч поширеній думці про те, що відмова від дачі показань з посиланням на ст. 63 Конституції України є універсальним рішенням всіх можливих проблем клієнта під час допиту – це далеко не так. Про зворотному свідчить не тільки щорічне збільшення кількості кримінальних проваджень по ст. 385 Кримінального кодексу України (відмова свідка від дачі показань), але і той факт, що в кримінальних справах за економічними статтями така позиція керівництва або співробітників, як правило, тільки погіршує їхнє становище і становище підприємства в цілому. Ми допоможемо Вам ефективно підготуватися до проведення допиту, для того щоб зберегти Ваш статус свідка у кримінальній справі. Присутність нашого адвоката під час допиту дозволить Вам спокійно і виважено аргументувати Вашу позицію слідчого і гарантує успішне його завершення.

Повернення вилучення майна і зняття арештів

Незважаючи на суттєві позитивні зміни, внесені до Кримінально-процесуального кодексу в 2017 році, практика необґрунтованого вилучення комп’ютерної техніки та іншого майна підприємств під час обшуків збереглася.

У теорії при відсутності в постанові слідчого судді дозволу на вилучення конкретного майна, воно вважається тимчасово вилученим. Слідчий зобов’язаний звернутися до суду з клопотанням про арешт такого майна протягом 48 годин або повернути його Вашій компанії. Однак на практиці домогтися реального повернення найчастіше можливо тільки оскарживши бездіяльність слідчого в порядку, передбаченому ст. 303 КПК України.

Наші адвокати мають значний досвід успішного повернення майна наших клієнтів. В рамках даного напрямку ми надаємо Вам наступні послуги:

  • Повернення тимчасово вилученого майна;
  • Оскарження ухвали слідчого судді про арешт нерухомості, обладнання та грошових коштів;
  • Зняття арештів з рахунків і активів підприємства;
  • Повернення арештованого майна.

Довірте свою безпеку професіоналам, і ми зробимо все для захисту Вас і Вашої компанії від зловживань і тиску з боку правоохоронних органів!

З НАМИ ВАШ БІЗНЕС В БЕЗПЕЦІ!