Порядок припинення фізичної особи – підприємця у разі прийняття

image description

рішення про припинення підприємницької діяльності (на практиці)

  1. При наявності найманих працівників, звільнити останніх.
  2. Подача відповідної Заяви форма 12 до державного реєстратора через ЦНАПи (Центр Надання Адміністративних Послуг) у Вашому регіоні.
  3. На 3 робочий день моніторити ЄДР, чи державний реєстратор вже вніс зміни про припинення ФОП у реєстр.
  4. Коли зміни про припинення у ЄДР внесені, не раніше, ніж через 7 днів зв’язатись із ДПІ через канцелярію за місцем реєстрації для уточнення службової особи, на котру «розписано» проведення Вашої перевірки.
  5. Паралельно закриття всіх банківських рахунків, що відкриті на ФО-П, замовлення у банку Довідку про закриття рахунку та Довідку про рух коштів за останні три роки або належним чином завірені банківські виписки за весь період.
  6. Оплата всіх заборгованостей чи чергових платежів.
  7. Здавання звітності із позначкою «ліквідаційна», на загальній системі -декларація про майновий стан, на спрощеній – звіти про нарахований ЄСВ та ЄП залежно від групи.
  8. Після проведення перевірки при наявності раніше найманих працівників здати до регіонального архіву документи про бухгалтерське нарахування заробітної плати, накази і розпорядження при їх наявності та отримати Довідку про здачу документів на зберігання.
  9. Подача заяви про отримання Довідки Форма № 12-ОПП про зняття з обліку ДПІ або перевірка у Єдиній базі ДПІ про присвоєння ФО-П стану – 16 (припинено, ліквідовано).