Судові розгляди в ситуації, коли в житлове приміщення не пускають законного правовласника, називають позовами про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням. Іноді такі житлові спори бувають і при невизначеності або суперечці щодо належності житла – квартири, будинки або їх частини. Такі позовні вимоги часто бувають зустрічними або йдуть на додаток до інших вимог, наприклад у визнанні права власності на майно в порядку спадкування чи визначення порядку користування житлом в частковій власності.

Поширені причини позовних вимог про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням

  • Антисанітарне утримання приміщення та місць загального користування іншими власниками, що не дозволяє іншим власникам повноцінно перебувати в ньому. Іноді інші користувачі житла навмисно завдають збитків сусідам, псують їхнє особисте майно або спільне майно квартири – комунікації і конструкції
  • Громадянин має право користування приміщенням як член сім’ї наймача за договором соціального найму, при цьому інші мешканці перешкоджають його знаходження в квартирі – змінюють замки вхідних дверей, створюють непридатну для проживання атмосферу і лагодять інші перешкоди для вселення
  • Аналогічна проблема можлива, коли громадянин має право довічного користування житлом в результаті відмови від приватизації, успадкування або дарування нерухомості з відповідними умовами, але власники житла всіляко перешкоджають йому у вселенні та здійсненні своїх прав потрібно доводити наявність перешкод і як це зробити .

Усі обставини і докази, перераховані в позовній заяві про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням, слідують підтверджувати копіями документів, протоколами поліції / дільничного або посиланнями на свідчення. Якщо обставини не можна нічим підтвердити, його бажано не згадувати зовсім. Це можуть бути, наприклад, відомості про особисте життя заявника, які не можуть підтвердити свідки. Суд не прийме до уваги вказівки на них. Голослівні емоційні твердження можуть сформувати негативне враження про позивача в цілому.

        Адвокат з усунення перешкод у користуванні житлом потрібний у таких випадках :

– не пускають в квартиру прописаних;

– не пускають власника в квартиру чи будинок;

– колишній чоловік ( дружина) не впускає в помешкання;

–  ви власник половини житла, а вас не впускають у нього .

Наша компанія допоможе вирішити усі усунення перешкод у користуванні житлом.