Будь-який бізнес рано чи пізно стикається з перевірками контролюючих органів. І саме наслідки таких перевірок часто несуть найбільшу для нього небезпеку.

Захисти свій бізнес з компанією “Sslaw” !

Кожен суб’єкт, який здійснює господарську діяльність, зобов’язаний дотримуватися величезної кількісті норм і правил починаючи від загальних як наприклад податкове та трудове законодавство і закінчуючи специфічними нормами регулюючими конкретними видами діяльності. Беручи до уваги всю нестабільність законодавства, слід розуміти, що помилки нерідко виникають через незнання, неуважність або недосвідченість, а також через відсутність достатнього рівня компетенції. Виявлення таких порушень перевіряючими в ході проведення перевірок стають приводом для застосування санкцій які можуть боляче вдарити по прибутковості, втрату активів, а то і взагалі поставити під сумнів подальше існування бізнесу.

У ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про «космічні» суми на яких оштрафовано ті чи інші підприємства. Часто розміри таких штрафів взагалі не співвідносяться з серйозністю самих порушень за які вони нараховані.

Оскарження штрафів перевіряючих органів часто ускладнене тим що перевіряючі органи на стадії проведення перевірки вже зібрали безліч доказів допущених порушень з боку бізнесу.

Практика показує, що за час дії мораторію на перевірки бізнес відвик від перевірок і необгрунтовано втратив пильність, за що вже на початку 2018 року боляче поплатилися багато підприємств.

Причина таких неприємних наслідків – непрофесійна підготовка перевірки. Мінімізувати ризики можливо за допомогою послуг досвідчених консультантів компанії “Sslaw” ,  замовивши супровід перевірок контролюючими органами. Наша співпраця може початися на будь-якому етапі, будь то первинний аналіз документів і виявлення ризиків або вже в стадії перевірки.

Співпраця з нами буде простою і комфортною.

Зв’яжіться з нами! Ми проаналізуємо можливі ризики і необхідні вам види захисту укладаємо договір забезпечимо вам захист і підтримку на всіх стадіях.

Якісна підготовка – запорука успіху

До перевірки потрібно ставитися як до бою на рингу – готуватися заздалегідь, ретельно і завжди бути на чеку.

Належна підготовка в частині перевірки Держпраці не дасть можливості перевіряючим застати вас зненацька і зафіксувати порушення, а по відношенню до податкових перевірок дозволить виявити і усунути розбіжності в звітній документації, відновити первинну документацію, а іноді і відстрочити проведення перевірки на термін до 90 днів.

Про всіх планових контрольних заходах підприємства і підприємці повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів.

При цьому таке повідомлення має бути вручено особисто уповноваженій особі навмисне або ж поштою.

Всі планові контрольні заходи повинні бути узгоджені з Державною регуляторною службою і відображені в планах перевірок, розміщених на сайті даної служби так і на сайтах контрольних відомств.

Позапланові перевірки можуть проводитися тільки на підставах, передбачених законодавством для конкретного контрольного органу, але попереджати підприємство про проведення позапланової перевірки контролюючі органи не повинні.

На стадії підготовки до перевірки ми забезпечимо:

 • здійснення юридичного аудиту документації до проведення перевірки для усунення та / або мінімізації ризиків;
 • визначення правової позиції замовника з конкретних питань з точки зору здійснюваної діяльності;
 • аналіз запитів на надання документації на дотримання вимог законодавства та необхідних реквізитів, а так само підготовку відповідей на них.

Чітке визначення меж здійснення перевірки і контроль за неухильним дотриманням законодавства з боку перевіряючих зробить перевірку максимально комфортною для Вас.

Допуск до перевірки – один з ключових етапів де необхідно переконатися в правильності складених документів, відсутність підстав для відмови в допуску до перевірки.

Прибулі перевіряючі повинні показати службові посвідчення і надати документи , які дають їм право на проведення перевірки (перелік таких документів відрізняється в залежності від контрольного органу і виду перевірки).

Для прикладу: представники Державної фіскальної служби повинні надати направлення на кожного перевіряючого і наказ на проведення перевірки, в той же час Фахівці Держпраці діють на підставі направлення на перевірку.

У направленні на перевірку повинно бути зазначено:

 • Найменування суб’єкта господарювання та / або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, щодо діяльності яких проводиться перевірка;
 • Місцезнаходження суб’єкта господарювання та / або його відокремленого підрозділу;
 • Номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється перевірка;
 • Дані (посада, прізвище, ім’я та по батькові) посадової особи здійснює перевірку (якщо їх декілька ці дані вказуються щодо всіх осіб);
 • Дата початку та дата закінчення перевірки;
 • Вид і форма контрольного заходу;
 • Підстави для здійснення перевірки;
 • Предмет перевірки;

У разі наявності в документах контрольного органу дефектів дозволяють на законних підставах не допустити перевіряючих до перевірки даний факт підлягає обов’язковому фіксуванню не тільки в акті не допуску але бажано за допомогою фото-відео засобів.

Всі перевіряючі повинні зареєструватися в журналі відвідувань. Особа яка не зареєструвалася в журналі ви маєте повне право не допускати до перевірки, однак про факт такої відмови ви повинні повідомити у відповідне відомство. Слід звернути увагу, що хоча нормативними документами термін такого повідомлення обмежується 3 днями, проте з метою попередження негативних наслідків все таки рекомендується письмово повідомляти про такі факти негайно.

Намагаючись самостійно забезпечити проходження перевірки слід пам’ятати, що крім загальних правил застосованих для всіх контрольних органів щодо кожного з них є безліч приватних нюансів, без знання яких всі зусилля по захисту можуть бути зведені до нуля. Оскільки Кабінет Міністрів України затвердив перелік з понад 20 органів державного нагляду на які не поширюється дія мораторію на перевірки, частина з них можуть «прийти» до вас вже найближчим часом, а тому тільки довірившись фахівцям в даній області можна бути впевненим у безпеці свого бізнесу і сміливо будувати плани на майбутнє.

Завдяки нашому захисту ризик притягнення до відповідальності клієнтів зводиться до мінімуму. Звичайно це можливо лише при бездоганному володінні законодавчою базою, знанні тонкощів судової практики розуміння потреб наших клієнтів.

Не варто також забувати, що залученість в процес має теж вирішальне значення, так будь-яка перевірка є стресовою ситуацією як для представників бізнесу, що призводить до прикрих помилок, а тому залучення сторонніх фахівців здатних тверезо і ясно мислити навіть при пресингу з боку перевіряючих дозволить гарантовано дотримати ваші права і інтереси під час перевірки.

Ми постійно дбаємо про підвищення кваліфікації наших співробітників для можливості надання Вам першокласного результат, який перевершить всі Ваші очікування.

Наші юристи – професіонали своєї справи і в кожному індивідуальному випадку розробляють таку стратегію, яка максимально знизить ризики Вашого підприємства і допоможуть уникнути серйозних санкцій.