Адміністративне правопорушення – це порушення чинних правових норм, за яке особа (фізична, посадова або юридична) притягується до відповідальності. За фактом його вчинення складається протокол, який є підставою для порушення справи щодо особи, яка порушила закон.

Адвокат по адміністративних правопорушеннях допоможе оцінити відповідність такого протоколу процесуальним вимогам, проконтролювати дотримання юридичних прав яка притягається до відповідальності особи і захистити його інтереси в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення (в адміністративному органі, суді загальної юрисдикції або арбітражному суді).

Коли в справі про адміністративне правопорушення потрібна допомога адвоката?

Адміністративне право – та галузь права, з якої так чи інакше стикаються всі люди. Імовірність порушення адміністративних норм вкрай висока, тому що поширюється практично на всі сфери людського життя.

Недотримання правил дорожнього руху (перехід дороги в недозволеному місці, перевищення швидкості), правил користування житловими будинками (самовільне перепланування), норм громадського порядку (розпивання спиртних напоїв на вулиці) і багатьох інших вимог тягне за собою складання адміністративного протоколу і накладення на винуватця покарання, передбаченого кодексом .

У цьому випадку може знадобитися юридична допомога у справах про адміністративні правопорушення.

 

До адміністративної відповідальності можуть залучатися не тільки фізичні, але і юридичні особи (порушення вимог міграційного, митного, банківського та інших галузей права). Розмір стягнення при цьому збільшується в рази. Тому необхідність у допомозі кваліфікованого фахівця в галузі права стає ще істотніше.

 Адвокат по адміністративних правопорушеннях може виконувати функції як захисника, так і представника: в залежності від того, яке положення по справі займає його клієнту.

Послуги адвоката в провадженні у справі про адміністративне правопорушення

У перелік послуг, що надаються юристом входить:

  • попереднє консультування клієнта з усіх його питань;
  • аналіз наявних у справі матеріалів і доказів і їх правова оцінка;
  • розробка стратегії захисту інтересів громадянина (підприємця, юридичної особи) в процесі по справі про адміністративне правопорушення;
  • збір доказів, робота зі свідками;
  • організація проведення експертиз сторонніми незалежними експертами;
  • представлення інтересів клієнта на всіх стадіях адміністративного розгляду;
  • проведення переговорів з потерпілою стороною з метою мирного досудового врегулювання конфлікту;
  • складання документів: позовної заяви, скарг, клопотань та ін. і подання їх до суду;
  • участь в судових засіданнях в якості представника сторони захисту;

оскарження прийнятої постанови по справі у вищих судах .

Адвокат у справах про адміністративні правопорушення приступає до роботи після укладення угоди про надання юридичної допомоги. Вартість послуг фахівця з адміністративного права розраховується індивідуально в кожній конкретній ситуації. Підсумкова ціна залежить від обсягу роботи, її складності і терміновості.