Процес оформлення спадщини не завжди проходить легко і плавно, як би хотілося.

Проблеми бувають всілякими: починаючи від пропуску строку прийняття спадщини, аж до визнання недійсним заповіту, усунення від права на спадщину, зміни черговості, визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним, зменшення обов’язкової частки в спадщині і т.д. З цими проблемами може зіткнутися будь-яка людина, яка оформляє спадщину, головне вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Чому не можна вирішувати спадкові спори в поодинці без юриста?

Ці суперечки вирішуються в суді і не знаючи всіх тонкощів судових розглядів, пов’язаних зі спадщиною, можна не просто не допомогти собі в досягненні мети, а й навпаки – нашкодити. Що, в кінцевому рахунку, унеможливить повторне звернення до суду з таким же клопотанням. Щоб уникнути цього краще, як мінімум, отримати консультацію юриста з питань спадщини перед тим, як звертатися в суд. Спеціаліст оцінить ваші ризики і скаже: «чи варта гра свічок». Особливо це стосується випадків, коли існує суперечка між спадкоємцями про їх частки у спадщині, кому що дістанеться і чи чесно це.

Найчастіше, при наявності більше двох спадкоємців, процес успадкування обтяжується розбіжностями, які можуть вирішуватися як мирно (спадкоємці об’єктивно оцінюють ситуацію і приходять до консенсусу), так і в судовому порядку.

Нерідко розділ спадщини стає причиною розриву відносин між самими близькими людьми – це пов’язано з емоційним станом через втрату близької людини, а іноді, бажанням отримати більше, ніж інші.

 Практика показує, що більше ніж в половині випадків такі суперечки закінчуються в залі судового засідання. Одні можуть керуватися справедливістю і бажанням поділити все чесно, а у інших крім корисливого інтересу немає нічого. Але і для одних і для інших рішення спадкового спору в судовому порядку буде дуже складним. Без належної підготовки та придбаних навичок у вирішенні даного виду суперечок, судовий процес може тривати дуже довго і не факт, що принесе бажаний результат.

При зверненні до суду потрібно пам’ятати, що цей процес – витратний. Даний вид суперечок не вирішується за один день, будьте готові, що це займе певний період часу. Крім цього, звернення до суду – не найдешевше задоволення.

Звертатися до суду для вирішення спадкових спорів без фахівця, який Вас буде представляти, це те ж саме, що зовсім не звертатися до суду – бажаного результату в повній мірі Ви не отримаєте.

Розглянемо більш докладно питання успадкування, які тягнуть за собою судовий розгляд.

Спадкоємець, який має підстави вважати, що при оформленні спадщини на іншу людину його права порушені, може звернутися до суду з позовом – визнати недійсним видане свідоцтво право на спадщину. Підставою для цього є отримання його особою, яка не мала права на спадкування.

Найбільш поширеними ситуаціями є: видача свідоцтва про право на спадщину на все майно за заповітом, в якому не враховані обов’язкові спадкоємці, відсутність у нотаріуса інформації про малолітніх, неповнолітніх спадкоємців. Нерідко виникає необхідність скасування свідоцтва про право на спадщину, виданого на підставі недійсного заповіту.

Якщо Ви вважаєте, що Ваші спадкові права порушені, для відновлення справедливості потрібно звертатися в суд. Вам належить довести, що особи, які вже отримали свідоцтва, не мають право успадковувати