Позбавити батьківських прав Львів можливо у разі, якщо батьки:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

На жаль, сьогодні все частіше зустрічаються суперечки в судах з питань позбавлення батьківських прав Львів. Якщо вірити офіційній  статистиці, майже кожен третій, чи навіть другий зареєстрований в ОРАЦС шлюб через нетривалий час розривається. Подружжя не знаходять спільної мови, а постійні сварки і конфлікти інтересів в сім’ї призводять до фактичного її розпаду, а після цього – офіційним розлучення в ОРАЦС або суді.

Позбавляти батьківських прав найчастіше за статистикою припадає на батьків малолітніх (неповнолітніх) дітей. Тому що після розлучення діти, як правило, залишаються з їх матір’ю. А батько, йдучи з дому, часто забуває про дітей, не надаючи ніякої допомоги в утриманні та вихованні малолітніх (неповнолітніх) дітей. Тоді мати, не отримуючи ніякої від батька дитини допомоги в утриманні та вихованні, думає про те, як батька своєї дитини позбавити батьківських прав. Таким чином, вона розраховує на те, що держава буде їй допомагати грошовими щомісячними виплатами, адже після позбавлення батьківських прав батька її дитини вона може претендувати на державну підтримку.

Позбавити батьківських прав у Львові, як і в будь-якому іншому місті нашої країни, не так просто. Для позбавлення  батьківських прав потрібні досить значимі обставини. Сам факт ухилення від виплати коштів колишній дружині для покупки дитині всіляких речей і харчування, не дає права позбавляти батька дитини його батьківських прав. Якщо до суду подано заяву, за якою колишня дружина просить батька дитини позбавити батьківських прав, то суддя буде з’ясовувати всі обставини по даній справі. По-перше, суд повинен встановити, чи зверталася мати малолітньої (неповнолітньої) дитини до суду, щоб стягнути на утримання даної дитини аліменти. Якщо вона за цим не зверталася, то не може йти мова про ухилення батька дитини від виплати коштів колишній дружині для покупки дитині необхідних речей.

По-друге, суд повинен з’ясовувати, з якої причини батько дитини не перераховує колишній дружині аліменти. Якщо причина дійсно поважна, і батько дитини не ухиляється від виплати аліментів для дитини, а має тимчасові труднощі з грошима, то позбавити батьківських прав  буде практично неможливо.

По-третє, відіграє свою роль наявність у батька дитини будь-яких інших зобов’язань. Наприклад, на його утриманні перебувають старі батьки, діти від іншої жінки, інші родичі, непрацездатні по здоров’ю або віком. Наявність взятих під час шлюбу кредитів, і здійснення за ними офіційних виплат батьком дитини буде говорити про те, що це може викликати фінансові складності, що не дозволяють в повній мірі платити призначені аліменти для дитини.

По-четверте, судом може досліджуватися питання, що стосується безпосередньо особистості батька малолітньої (повнолітньої) дитини. Якщо чоловік має негативну характеристику за місцем його проживання, роботи, навчання та ін., то позбавити  батьківських прав таку людину простіше. Оскільки зловживання алкоголем, антисоціальний спосіб його життя, наявність у батька дитини судимості та інші негативні фактори, що характеризують його особу, свідчать про можливий поганий вплив на виховання дитини. Тому при позбавленні  батьківських прав  завжди досліджуються вищевказані питання. Крім того, зазвичай у справі, що стосується позбавлення батьківських прав, досліджуються також обставини можливого приводу батька дитини до дільничного, наявність у нього хворіб, які можуть передатися дитині під час їх спілкування. Щоб вирішити всебічно питання, пов’язані з позбавленням батьківських прав, у таких справах в судах безпосередньо беруть участь співробітники органів опіки та піклування. Всі вони активно висловлюються щодо позбавлення  батьківських прав, опитують самих учасників у справі, представляють свій письмовий або усний висновок, де підводять аналіз зібраних відомостей про сім’ю. Після цього всебічного дослідження моментів, що відносяться до вищевказаних обставин, суд виносить своє остаточне рішення. Якщо суд  позбавляє батьківських прав, то батькові малолітньої (неповнолітньої) дитини забороняється бачитися, спілкуватися з ним. Надалі позбавлений батьківських прав батько дитини не зможе отримувати від вже повнолітньої дитини аліменти на своє утримання. Однак, при цьому у батька залишаться його зобов’язання. Зокрема, за батьком малолітньої (неповнолітньої) дитини збережуться обов’язки по аліментах.

Позбавити  батьківських прав  можна також недбайливу матір малолітньої (неповнолітньої) дитини. Для цього діють ті ж самі правила і процедура встановлення судовими органами всіх обставин, як і в разі позбавлення батьківських прав батька даної дитини. Якщо обоє батьків малолітньої (неповнолітньої) дитини зловживають своїми правами, то судові органи можуть ставити питання про позбавлення їх обох прав батьків. Тоді буде вирішуватися і питання подальшого визначення місця проживання дітей. Щоб позбавити  батьківських прав батька або матір малолітньої (неповнолітньої) дитини варто проконсультуватися з юристами. Професійна консультація необхідна і тим, кого намагаються позбавити вищевказаних прав необґрунтовано, керуючись виключно своїми особистими інтересами. Це допоможе, в першу чергу, убезпечити самого малолітнього від сваволі з боку дорослих.

Потрібна допомога юриста для позбавлення батьківських прав Львів або хочете запобігти позбавленню батьківських прав телефонуйте:

 (067) 938 0 165 або пишіть: sslaw@ukr.net