Виділ частки в натурі

Іноді в житті виникають обставини, при яких одним об’єктом нерухомості володіють кілька осіб. Така ситуація щодо володіння може виникнути в двох випадках. Перший представлений розірванням шлюбу – чоловік і жінка мають спільну власність на житловий будинок. Друга – отриманням будинку в спадок кількома спадкоємцями.

Проблемою спільного володіння будинком є ​​те, що колись так власники задумаються про виділ частки і фактичному поділі будинку між собою. Буде дуже добре, якщо власникам вдасться домовитися між собою про те, як буде розділене спільне майно і укладуть між собою договір реального розділу будинку, так звана угода, в якому пропишуть умови мирного поділу.

Кожен співвласник спільної часткової власності має право вимагати виділення своєї частки. Така вимога з’явилася на підставі права власника розпоряджатися своєю часткою у спільному майні, у тому числі і частки житлового будинку. У разі поділу частки одного з власників не припиняються права спільної власності для інших співвласників. Якщо ж про виділ частки в натурі  заговорять усі учасники, спільну власність слід піддати розділу, який спричинить повне його припинення.

У разі виникнення між співвласниками житлового будинку конфліктів і розбіжностей з приводу порядку володіння та користування спільною частковою власністю нерухомого майна, вирішити проблему можна завжди. Провести реальний поділ будинку можна через договір розділу будинку, якщо не досягнуто згоди про розподіл і не вдалося розділити будинок через суд. В результаті договору досягається угода співвласників спільної часткової власності.

Поділ будинку Львів. Договір реального розділу будинку

Для розділу житлового будинку безперечно – мирним шляхом, всі власники готують такі документи:

  • свідоцтво про державну реєстрацію права власності.
  • технічний паспорт житлового будинку.
  • Нотаріус може зажадати і додаткові документи для того, щоб скласти договір реального розділу будинку.

Для того щоб укласти договір реального розділу будинку, перше, з чого треба починати власникам будинку – це отримання висновку про технічну можливість поділ будинку в натурі. Будь-якого варіанту розділу основою є рішення будівельної експертизи, тільки у експерта є таке право встановлення можливості розподілу домоволодіння в рівних частках і уявлення можливого ділення конкретного об’єкта взагалі.

Якщо будь-яка причина дає підстави фахівця встановити нереальність рівнозначного розділу, то він може запропонувати компенсацію тому співвласнику, чиє право порушується або ущемляється таким розділом. Якщо один із співвласників вважає виділення частки незначною, він має право попросити замість виділення в натурі компенсацію. Але не потрібно забувати: отримавши компенсацію, втрачаєте право на володіння часткою, якою би незначною малою вона не була.

Видається висновок експертною організацією, у якій є ліцензія на його видачу. Висновок визначає реальні варіанти розділу володіння на окремі частини і вказує, кому з власників вони виділяються. Іноді з метою отримання такого висновку потрібно обробка додаткового входу в будинку, встановлення печі, перегородки і т.д.

Після того, як позитивний висновок отримано, власники повинні звернутися в адміністрацію містобудування та архітектури для отримання довідки на присвоєння поштової адреси частинам житлового будинку.

До таких документів, які необхідні для проведення розділу відносяться кадастрові паспорта – документи, в яких міститься технічний опис частин житлового будинку з відміткою загальної .

Договір реального розділу будинку Львів

Договір реального розділу будинку можна використовувати, коли вже є фактичний поділ будинку і збігаються ідеальні частки з реально займаною площею. Якщо ж для укладення договору реального розділу будинку необхідні переобладнання або перебудова, договір розділу оформлять тільки після проведених робіт по переобладнанню або перебудові, будуть відповідні дозволи, проведена додаткова інвентаризація, буде оформлено технічний висновок про можливі дії реального розділу. І, звичайно ж, після того, як перерозподілять частки між співвласниками спільної часткової власності на будинок.

У тому випадку, коли реальний розділ нерухомого майна не справили або зробити неможливо, то нотаріально засвідчують договір (угоду) про порядок користування нерухомим майном між співвласниками спільної часткової власності, де вказують конкретні кімнати поверхів, службових приміщень і т.д., а якщо необхідно, то і порядок користування земельною ділянкою.

Слід зауважити, що процедура поділу будинку досить непроста, і власникам крім врегулювання питань між собою доведеться відвідати не одну інстанцію. Саме тому краще буде скористатися послугою адвоката, який прискорить процес і зробить його набагато простіше.

Виділ частки будинку, поділ будику в натурі. Потрібна допомога юриста? Телефонуйте за телефонами вказаними в контактах!