Як міра покарання дисциплінарне стягнення може бути накладено роботодавцем на співробітника через його невиконання ним або неналежного виконання перерахованих в трудовому договорі посадових обов’язків, або за порушення трудової дисципліни та внутрішнього розпорядку організації.

Юристи компанії «Sslaw» надають громадянам кваліфіковану допомогу у вирішенні трудових спорів. Звертайтеся до професіоналів за дозволом юридичних питань.

У законі перераховані три категорії дисциплінарних стягнень:

 • зауваження;
 • догану;
 • Звільнення.

Кожен з перелічених видів для будь-якого фахівця є вельми небажаним в світлі його майбутнього кар’єрного росту. При зміні місця роботи запит майбутнього наймача в відділ кадрів останнього місця служби відразу ж виявить повний список усіх накладених на здобувача дисциплінарних стягнень і може стати реальною перешкодою для подальшого працевлаштування.

З цієї причини у разі незгоди з тим, що покарання було накладено не справедливо, необхідно відразу ж застосовувати всі наявні законні методи по його оскарженню.

При незгоді співробітника з накладенням будь-якого виду дисциплінарного стягнення, воно може бути оскаржене ним. Оскаржити можна тільки через суд.

На практиці набагато частіше оскарження відбувається шляхом направлення скарг, але пам’ятайте, що це не оскарження. Оскарження стягнення може бути виконано тоді, коли:

 • Терміни його накладення були порушені;
 • Працівник був покараний під час його тимчасової непрацездатності;
 • З працівника не була витребувана пояснювальна записка за фактом допущеного порушення;
 • Стягнення було накладено повторно за одне й те саме порушення.

На те, щоб оскаржити покарання у працівника є всього 3 місяці з дати офіційного його сповіщення про накладення такого. Коли мова йде про звільнення, працівник може його оскаржити в термін до 1 місяця з дати вручення копії наказу про звільнення.

Способи оскарження дисциплінарних стягнення

Першим заходом щодо оскарження стягнення є звернення співробітника організації в суд. Звернення обов’язково оформляється у вигляді письмової заяви за особистим підписом заявника та в ньому вказується найменування суду, куди воно прямує. У заяві слід коротко викласти всі причини, у зв’язку з якими накладене на працівника дисциплінарне стягнення є несправедливим. Також потрібно викласти прохання про скасування стягнення або його пом’якшення.

Звернення до трудової інспекції також оформляється у вигляді заяви, схожої за формою з заявою до комісії по трудових спорах. Чим повніше і точніше буде викладена вся важлива інформація в цій заяві, тим краще. Недостатньо повний виклад всіх обставин справи, а також недолік даних про працівника і роботодавця, укладеному трудовому договорі і накладене стягнення можуть стати причинами для відмови в розгляді заяви, і його доведеться подавати вдруге.

Звернутися до суду необхідно відразу, минаючи звернення до трудової інспекції та комісію по службовим спорах.

Ключем до успіху розгляду справ такого роду в суді є тверда доказова база. Недостатньо голослівно звинуватити керівника підприємства в несправедливості і попросити скасувати спроможність дисциплінарного стягнення.

Необхідно документально підтвердити, що заходи, до нього застосовані, були незаконними і необгрунтованими.

Докази збираються на етапі досудової підготовки: трудовий договір, договір про матеріальну відповідальність, накази керівництва, посадові інструкції і т.д.

При необхідності буде не зайвим заручитися підтримкою свідків з числа співробітників організації.

«Sslaw» пропонує юридичні послуги з врегулювання трудових спорів.

Допомога досвідченого трудового юриста необхідна на етапі досудової підготовки, а також в процесі захисту інтересів клієнта в суді. Своєчасно звернувшись до юриста, Ви зможете:

 • Сформулювати заяву для подачі до комісії по трудових спорах і до трудової інспекції;
 • Своєчасно подати юридично грамотно складене позовну заяву в суд;
 • Отримати реальний прогноз на перспективи саме Вашої справи в суді і розрахунок судових витрат по ньому;
 • Кваліфіковану консультацію, так як нерідко складні на перший погляд ситуації можна дозволити без звернення до суду.

Зателефонуйте нам і запишіться на консультацію на зручний для Вас час!