Питання, що стосуються розділу земельних ділянок, встановлення або передачі прав власності на землю, покупки або продажі, зміни цільового призначення земельних ресурсів виникають досить часто. І в таких справах не можна діяти необдумано: земля дуже дорогий ресурс, і помилки можуть обернутися великими збитками. Звернення до фахівця допоможе зберегти час і кошти.

Юрист по земельних питаннях у Львові

Ситуацій, коли може знадобитися допомога юриста, що спеціалізується на земельному праві, дуже багато, і велика частина населення рано чи пізно стикається з ними. Ось основні з них:

 • вирішення спорів між власниками ділянок про те, де проходить межа між ними;
 • допомога в постановці ділянки на кадастровий облік при необгрунтованій відмові державних органів або зняття з такого обліку;
 • виділення частки в натурі, якщо є необхідність розділити землю між співвласниками;
 • супровід укладення угод із землею при купівлі, продажу, оренді ділянок;
 • визнання власності на землю, а також оскарження такого права;
 • оскарження і визнання недійсними угод із земельними ресурсами;
 • складності, які виникають при приватизації землі;
 • встановлення і оспорювання кадастрової вартості ділянки;
 • захист інтересів землевласника при конфліктах з муніципальною або державною владою.

Грамотний адвокат із земельних питань може супроводжувати клієнта на всіх етапах вирішення спорів – від спроб мирного врегулювання, переговорів, написання скарг і претензій до участі в судових розглядах, апеляцій на вердикт суду і контролю за впровадженням судових рішень. Це найбільш зручний для клієнта підхід, оскільки послуга надається під ключ – адвокат бере участь у справі до тих пір, поки не отримано позитивне рішення або не пройдено всі етапи оскарження в судах. А якщо враховувати високу ціну програшу, то такий підхід ще й дуже вигідний.

Адвокат по земельних спорах Львів

Незважаючи на те, що виникають у людей питання, пов’язані з землею, можуть бути дуже різними, алгоритм їх вирішення приблизно однаковий. Спочатку адвокат знайомиться із суттю справи, обставинами, вимогами клієнта. На підставі отриманих відомостей обговорюються перспективи спору і можливі результати і виробляється подальша стратегія дій. Після цього, в залежності від цілей і обставин, готуються різні документи: оформляються скарги, претензії, прохання, збираються докази і т. д. Після цього або подаються документи в державні органи або опоненту, або готується позовна заява і направляється на розгляд до суду. Під час судових засідань адвокат по земельних спорах представляє інтереси клієнта, відстоює його позицію.

При уточненні меж земельного наділу не виключені випадки, коли в результаті допускаються відхилення від початкових розмірів ділянки. У зв’язку з цим дані, наявні в документах на ділянку можуть серйозно відрізнятися від фактичних. У такій ситуації необхідно офіційно затвердити знову виниклі кордони зі зміненими параметрами.

Що таке зміна меж земельної ділянки? Зміна кордонів полягає у внесенні коригувань у документацію по земельній ділянці в зв’язку з тим, що його фактичний розмір змінився. Щоб нові дані про земельну ділянку вступили в законну силу, документ, що підтверджує зміну меж, повинен бути поданий в спеціалізований державний орган . Законодавство дозволяє змінювати кордони земель як в сторону їх збільшення, так і в бік зменшення. Однак варто повторитися, що будь-яка така зміна, яка перевищує допустимі норми похибки, має бути правильно оформленими.

Особливості зміни меж земельної ділянки за допомогою юриста

 • Без зміни площі

Це проведення межових ліній за координатами уточненого ділянки. Поворотні точки визначаються більш точно. При зміні конфігурації наділу, його площа залишається незмінною. Тобто відбувається зсув частини межі земельної ділянки, що призводить до необхідності перерозподілу земельних ділянок. Іншими словами, це часткова зміна місця розташування наділу, коли один з власників розширює межі своєї ділянки, при цьому сусідній наділ зсувається рівно на цю ж відстань, щоб зберегти свою площу незмінною. За результатами проведеного зсуву кожному з новостворених ділянок будуть присвоєні нові кадастрові номери.

 • Зі зміною площі

       Як вже раніше говорилося в статті, площа ділянки, межі якого змінюються, може стати інший при:

 • розподілі великого земельного наділу на кілька маленьких. Тоді у кожної новоутвореної ділянки буде своя площа, так як всі вони стануть самостійними об’єктами нерухомості;
 • об’єднанні кількох ділянок в один. В цьому випадку виникне єдиний земельний об’єкт з уточненими межами і новою площею;
 • виділ частки із земельної ділянки. При такій процедурі також кордон землі, з якої стався виділ, зміняться, що призведе і до її нової площі. Ця ділянка вважається основним, а той, який виділили – другорядним. Йому присвоюється новий кадастровий номер, його необхідно поставити на кадастровий облік, він має свою самостійну площу.