Однією з підстав припинення діяльності фізичної особи-підприємця як суб’єкта господарювання є його смерть. Для того щоб офіційно оформити закриття ФОП необхідно звернутися до державного реєстратора для внесення інформації про смерть підприємця в єдиний реєстр.

Чи обов’язково подавати документи реєстратору або можна обійтися без цього?

Як відомо, у спадок переходить не тільки майно, а й права та обов’язки спадкодавця, які не припинилися у зв’язку зі смертю. Статус підприємця тісно пов’язаний з особою спадкодавця і не може бути успадкований, але обов’язок погашення боргів, у тому числі податкових, покладається на спадкоємців, які прийняли спадщину. Це основна причина чому після смерті підприємця обов’язково зареєструвати припинення його діяльності.

Яким чином відбувається закриття ФОП після смерті?

Спадкоємець або його представник за дорученням звертається до державного реєстратора із заявою про закриття ФОП. В якості підстави для закриття пред’являється свідоцтво про смерть. Після цього проводиться перевірка і зняття ФОП з обліку, в тому числі податкового. Всі зобов’язання, що виникли до моменту смерті повинні бути погашені спадкоємцями якщо вони не перевищують вартість успадкованого майна. 

Потрібна консультація юриста або допомога при закритті ФОТ?  

Телефонуйте:

050 642 7 162
097 248 2 476
098 651 7 605
067 938 0 165