Житлові спори є найбільш частими і, ймовірно, найскладнішими категоріями цивільних справ. Вони зачіпають практично кожного громадянина. Кваліфіковані послуги може надати юрист з житлових питань, а чітке і грамотне юридичне консультування з питань, пов’язаних з житловим законодавством, допомагає уникнути безлічі проблем. Житлові спори адвокат веде регулярно, стикаючись з сотнями різних правових ситуацій, він володіє великою практикою, недоступною для простих громадян.

Під житловими спорами (житлові питання) найчастіше розуміють:

  • вселення в житлове приміщення, вселення в квартиру;
  • виселення з житлового приміщення, виселення з квартири;
  • виділення частки в квартирі, виділення частки в будинку, виділення частки земельної ділянки;
  • розділ квартири, поділ будинку;
  • приєднання житлового приміщення, приєднання житлового приміщення до нежитлового;
  • припинення членства в житловому кооперативі;
  • визнання права власності на квартиру, визнання права власності на земельну ділянку (будинок, дачу і т.п.);
  • зміна договору найму житлового приміщення (поділ особових рахунків);
  • спори за договорами інвестиційного будівництва;
  • визнання угод щодо житла недійсними.

Розберемо кілька питань які найбільш часто зустрічаються в нашій практиці.

 Вселення в житлове приміщення, усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням, визнання права користування житловим приміщенням.

Якщо Ваші права на використання квартири житловим будинком порушені в результаті конфлікту, то ви маєте повне право звернутися до суду з позовною заявою про вселення або усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням. Суду необхідно подати доказову базу, що обгрунтовує правову позицію по справі.

Досвідчений юрист з житлових питань допоможе скоротити час на збір доказів і значно підвищити шанси на отримання позитивного результату у справі. Члени сім’ї, як власника, так і наймача, які зареєстровані, але не проживають в житловому приміщенні, мають повне право на вселення, незалежно від причин конфлікту, навіть якщо власник або наймач проти цього.

Справи такого роду, при уявній простоті, в дійсності мають безліч нюансів і кваліфікована юридична допомога з житлових питань просто необхідна, в іншому випадку такі справи можуть не мати перспективи. Найчастіше розгляд судом вимоги сторони про вселення будуть супроводжуватися подачею протилежною стороною зустрічних позовних вимог про виселення, визнання таким, що втратив права користування житловим приміщенням.

Позови розглядаються судом одночасно, при цьому до предмету доказування буде входити: встановлення фактів безперервного проживання в житловому приміщенні особи, або відсутності його на протязі тривалого часу в квартирі (житловому будинку); встановлення або спростування факту оплати комунальних послуг за приміщення; наявність особистих речей у квартирі, факту звернення за місцем проживання в органи охорони здоров’я, правопорядку, організації поштового зв’язку. Досвідчений житловий юрист в суді грамотно представить всі зібрані докази.

Виселення з квартири будинку за допомогою юриста

Визнання громадянина таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

При подачі позовної заяви про виселення, зняття з реєстраційного обліку значення мають ряд обставин: юридичний статус житлового приміщення (власність або договір соц.найма), факт непроживання особою протягом тривалого часу за місцем реєстрації, наявність у особи іншої житлової площі (що знаходиться у власності або у його близьких родичів). Частина з них вимагають збору і аналізу доказової бази, а в такому випадку просто необхідний адвокат (юрист) по житлових справах.

При систематичному порушенні прав і законних інтересів сусідів, а також при безгосподарному поводженні з житлом, яке може привести до його псування, власник квартири має право виселити даного громадянина в судовому порядку.

Це ж стосується і колишніх членів сім’ї власника. Виселення може бути зроблено тільки за рішенням суду. Якщо колишній член сім’ї власника ухиляється від сплати квартплати і комунальних витрат, то поряд з позовом про виселення можна подати позов про стягнення суми, витраченої власником на оплату комунальних послуг. Обгрунтувати суму і грамотно скласти позовну заяву, знову ж таки, допоможе юрист з житлових питань Львів, який щодня стикається з питаннями виселення і напрацював величезний практичний досвід в подібних справах.

Якщо наймач або члени його сім’ї систематично порушують загальновизнані правила і норми проживання, а заходи попередження на них не діють, то наймодавець має повне право розірвати договір найму і виселити мешканців без надання іншого житла. Також без надання іншого житла виселяються позбавлені батьківських прав особи, якщо їх проживання з дітьми неможливо. Незалежно від причин виселення, будь-якій стороні варто подбати про те, щоб її інтереси представляв досвідчений юрист з житлових питань вартість послуг юриста якого, непорівнянно нижче вартості нерухомості, а шанси виграти суперечку підвищуються в рази.

Отже, якщо виникають житлові спори, консультація житлового юриста просто необхідна. Наша компанія у Львові  пропонує наступні послуги:

консультації юриста, консультація з житлових питань Львова та області;

складанні позовних заяв, скарг,

участь в ході досудової підготовки справи;

надання допомоги по накладенню арешту на спірне майно (при необхідності);

надання допомоги в зборі необхідних документів, участь в судових засіданнях;

отримання рішення суду і його виконання;

юрист з житлових питань Львів.

Львів славиться високими цінами на нерухомість і, як наслідок, великою кількістю житлових спорів – наші житлові юристи нададуть юридичну підтримку на будь-якому етапі спору і допоможуть вирішити його максимально вигідно для клієнта. Крім того, ми успішно супроводжуємо будь-які угоди з нерухомістю у Львові, за допомогою юрист нерухомість Львів.