Судимість накладається в якості покарання за вчинені злочини. Судимість супроводжується соціальними або кримінально-правовими наслідками. До того, як відбудеться погашення судимості, стан обмеження прав засудженої людини зберігається.

Стан судимості, як правило, виникає з моменту вступу в законну силу вироку суду, і припиняється в результаті погашення або зняття судимості. Погашення судимості відбувається, якщо протягом певного терміну (що залежить від тяжкості злочину) після відбуття покарання особа не робить нових злочинів. Для окремих категорій осіб (наприклад, неповнолітніх) можуть встановлюватися скорочені строки погашення судимості. Зняття судимості може відбуватися в судовому порядку до закінчення цього терміну. Погашення або зняття судимості усуває кримінально-правові наслідки, пов’язані з нею. Введення в законодавство термінів погашення судимості відображає правову презумпцію: у законодавця є підстави припускати, що після закінчення цього терміну застосування обмежень, пов’язаних з судимістю, втрачає доцільність.

Після закінчення даного терміну особа стає не осудженим. Щоб погасити судимість необхідно не робити нових злочинів засудженій особі, інакше встановлений термін переривається, а особа засуджується вже за ту кількість злочинів, яку знову вчинила.

Дострокове зняття судимості Львів

Довідка про зняття судимості – офіційний документ, який підтверджує припинення стану судимості.

Однак дострокове зняття судимості можливе і до закінчення присудженого терміну. Для цього покараній особі необхідно бездоганно поводитися під час відбуття покарання, після чого подати клопотання на зняття судимості. Законом не регламентується мінімальний термін відбуття покарання.

Головна умова – доказ бездоганної поведінки. Дострокове зняття судимості може бути здійснено не тільки при розгляді рядових кримінальних справ, а й при амністії або справах помилування.

Розгляд клопотання про зняття судимості є найважливішою частиною в процесі дострокового звільнення. Засуджена особа зобов’язана брати участь в судовому засіданні.

Клопотання починається з вислуховування звернення засудженої особи. Потім відбувається розгляд матеріалів справи, вислуховування аргументів прокурора, а також інших осіб, запрошених до суду. При негативному рішенні судді в знятті судимості повторне клопотання може бути подано не раніше одного року з моменту відмови.

Текст клопотання – вирішальна складова в прийнятті рішення при розгляді справи. Для складання документа рекомендується звернутися до перевірених професіоналів. Компанія «Сслав» пропонує свої послуги зі складання клопотань і оформлення документів будь-якої складності. Грамотні фахівці забезпечать юридичною підтримкою протягом усього судового слухання.