Часом визнати угоду недійсною і розірвати договір досить складно. Адвокати нашої колегії мають багаторічний досвід подібної роботи. Вони надають допомогу у визнанні угоди недійсною, тобто досконалої шляхом обману, погрози або насильства.

Угодами визнаються дії громадян і юридичних осіб, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Угоди укладаються усно або в письмовій формі (простій чи нотаріальній).

Угода недійсна з підстав, встановлених кодексом України, в силу визнання її судом (оскаржена угода) або незалежно від такої визнання (нікчемний правочин). Вимога про визнання заперечної угоди недійсною може бути пред’явлено особами, зазначеними у Цивільному кодексі України. Позовна заява (позов) про визнання угоди недійсною подається до суду за місцем знаходження нерухомого майна (квартири, будинку та ін.).

Вимога про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину може бути пред’явлена ​​будь-якою заінтересованою особою. Суд має право застосувати такі наслідки з власної ініціативи .

Таким чином, угоди – це дії, які скоюють особи між собою у вигляді взяття різних видів договорів.

Адвокат збере необхідні докази, підготує позовну заяву (відгук на позов) до суду і візьме участь в судовому розгляді щодо визнання договору недійсним.

Останнім часом все актуальнішими стають суперечки, які пов’язані зі скасуванням правових наслідків угод, що здійснені з різним майном, в тому числі і з нерухомим – договори купівлі-продажу, дарування та інші. Почастішали випадки процесів про визнання договорів недійсними, застосування наслідків нікчемних правочинів та витребування майна. Це трапляється з різних причин. Зазвичай тут присутня низька юридична грамотність громадян, а також зростання кількості шахраїв і «чорних ріелтерів». Громадяни, які здійснюють подібні операції без юридичної підтримки, стають їх здобиччю. У багатьох випадках розірвати договір дуже важко, так як юридичні формальності при укладенні договору як правило дотримуються. Визнати угоду недійсною і розірвати договір в такій ситуації можливо тільки при правильно обраній позиції, яка буде підкріплена необхідними доказами.

Існує багато відпрацьованих схем, що дозволяють нечистим на руку ріелторам і іншим особам отримувати в свою власність майно. Якщо таке трапилося, треба терміново звертатися до досвідчених адвокатів. Вони ретельно вивчать схему дій шахраїв, складуть позов про визнання угоди недійсною, будуть оскаржувати її в суді.

У сучасній практиці трапляються справи, коли майно «вибивають» з власника, навіть не намагаючись застосовувати ніяких «законних» схем. У цьому випадку наші адвокати також доведуть недійсність угоди, допоможуть розірвати договір і відшкодування майна.

Недійсною вважається угода, яка не породжує юридичних наслідків. Тобто, вона не тягне за собою виникнення або припинення прав і обов’язків, крім тих, що пов’язані з недійсністю угоди. При такій операції кожна сторона повинна повернути другій все, що отримала в результаті цієї угоди, якщо ж повернення в натуральному вигляді неможливе, тоді повернути все в грошовому еквіваленті.

Недійсні угоди поділяються на два види – заперечні і нікчемні. Заперечна – це та, яка визнається судом недійсною, так як здійснена шляхом обману, погрози, насильства. Нікчемна – та, яка недійсна без урахування рішення суду, укладена з порушенням законів – уявна чи удавана. Заперечна може бути визнана недійсною лише в результаті рішення суду.

Недійсним є правочин, яка не відповідає вимогам закону, яка укладена з метою спочатку суперечною основам моральності і правопорядку.

Нікчемний правочин – це уявна операція, яка здійснюється лише про людське око, що не має намір створити правові наслідки, а також удавана угода, так як та, яка відбувається, щоб прикрити іншу угоду.

Недійсною незначною угодою вважається та, що здійснена недієздатним громадянином внаслідок психічних розладів, а також угода, яку здійснив не повнолітній.

Підстави визнання угоди недійсною можуть бути найрізноманітнішими, але завжди вони пов’язані з недотриманням статей закону. Клієнт викладає нашому фахівцеві свою ситуацію і, як правило, емоційно змальовує її побутову сторону. І тільки грамотний юрист може правильно і коректно скласти заяву в суд, він переведе побутову мову на юридичну, і тільки в цьому випадку суд може прийняти всі аргументи і докази клієнта. Для того щоб визнання угод недійсними відбувалося в короткі терміни і з позитивним результатом, необхідно відразу ж, як тільки надійшла інформація про незаконність певного діяння, починати судове провадження. Варто відзначити, що грамотний і оперативний пошук підстави недійсності угод, дотримання термінів розгляду справ, ведення захисту клієнта в суді гарантують позитивний результат. Саме це приваблює наших численних клієнтів, звертайтеся до нас і ви!