Що робити, якщо колишній або нинішній чоловік не дають дозволу на поїздку за кордон з неповнолітньою дитиною?

Наприклад, у вас запланована туристична поїздка за кордон на певний термін. Як годиться, ви просите чоловіка надати засвідчений нотаріально дозвіл на вивіз дитини за кордон.

Але Ваш колишній чоловік, з якої-небудь причини, ніякого дозволу у нотаріуса не засвідчив. Ви не змирилися з тим, що ваші права і права дитини були ущемлені, тому маєте намір отримати дозвіл на виїзд за кордон.

Якщо виникла така ситуація і мирно домовитися не виходить, то приходиться діяти тільки через суд. Домогтися вирішення питання в суді в максимально короткі терміни вам допоможе адвокат у сімейних справах.

Як отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон через суд?

Суд зазвичай буває на боці того, з ким проживає і у кого зареєстрована дитина, якщо не складено іншу угоду щодо здійснення батьківських прав. Проте, навіть якщо ви і не проживаєте з дитиною, то домогтися дозволу на виїзд можливо.

Для звернення до суду необхідно скласти позовну заяву, відповідачем по якому буде колишній або нинішній чоловік. До позовної заяви додається копія листа, написаного другим із батьків, з метою підтвердження письмового прохання про дозвіл на виїзд.

У позові необхідно просити суд дозволити виїзд дитини без дозволу другого із батьків. Грамотно скласти позов допоможе адвокат у сімейних справах.

Згідно із Сімейним кодексом України батьки мають рівні права (батьківські) і несуть рівні обов’язки щодо своїх дітей. Батьківські права не можуть здійснюватися в суперечності з інтересами дітей . Всі питання, що стосуються виховання та освіти дітей вирішуються батьками за їх взаємною згодою, виходячи з інтересів і з урахуванням думки дітей.

Батьки мають рівні права у вихованні дітей, тому суд може зобов’язати другого з батьків не перешкоджати позивачеві в поїздці з дитиною і задовольнити позов, дозволивши виїзд дитини за кордон.

Суд враховує доцільність такої поїздки, бажання дитини, наявність куплених квитків, тривалість виїзду, пору року тощо. Враховується періодичність і тривалість спілкування батька з дитиною.

Наприклад, батько захотів відправитися з дочкою в будь-яку країну, а мати не давала дозволу. Суд враховував би, як часто батько спілкується з дитиною – якщо спілкування відбувається тільки на День народження і Новий рік, то такому батькові без дозволу матері не схвалять поїздку.

Також суд розглядає необхідність поїздки для дитини – якщо вона допоможе дитині відпочити, розвинути кругозір, поліпшити здоров’я, то швидше за все її схвалять. І головне, на що звернуть увагу в суді – це бажання самої дитини. Якщо вона не захоче їхати, суд відмовить в поїздці.

Найголовніше, щоб інтереси дитини не були порушені. Не бійтеся захистити свої права і права дитини в суді.

Діючим законодавством України передбачений ще один варіант отримання дозволу на виїзд з дитиною за кордон – за рішенням органу опіки та піклування (опікунської ради), який функціонує на базі районних адміністрацій або сільських та селищних рад. Для цього Вам необхідно подати заяву встановленого зразка з відповідним пакетом документів, зібрати які Вам допоможуть наші юристи.