Позбавити батьківських прав  Львів можливо, тільки якщо батько здійснює не належні йому за законом права на шкоду для його дитини. Мова, в першу чергу, йде про зловживання батьком своїми правами, і це зловживання значно шкодить фізичному, психічному, духовному розвитку дитини. На жаль, в даний час все частіше зустрічаються суперечки в судах з питань позбавлення  батьківських прав Львів. Якщо вірити офіційній  статистиці, майже кожен третій, чи навіть другий зареєстрований в ЗАГС шлюб через нетривалий час розривається. Подружжя не знаходять спільної мови, і постійні сварки і зіткнення інтересів в сім’ї призводять до фактичного розпаду сім’ї, а після цього – офіційним розлучення в ЗАГС або судових інстанціях.

Позбавляти батьківських прав найчастіше за статистикою припадає  малолітніх батьків (неповнолітніх) дітей. Тому що після розлучення діти, як правило, залишаються з їх матір’ю. А батько, йдучи з дому, часто забуває про дітей, не надаючи ніякої допомоги в утриманні та вихованні малолітніх (неповнолітніх) дітей. Тоді мати, не отримуючи ніякої від батька дитини допомоги в утриманні та вихованні, думає про те, як батька своєї дитини позбавити батьківських прав. Таким чином, вона розраховує на те, що держава буде їй допомагати грошовими щомісячними виплатами, адже після позбавлення батьківських прав батька її дитини вона може претендувати на державну підтримку.

Позбавити батьківських прав у Львові, як і в будь-якому іншому місті нашої країни, не так просто. Для позбавлення  батьківських прав потрібні досить значимі обставини. Сам факт ухилення від виплати коштів, колишній дружині для покупки дитині всіляких речей і харчування, не дає права батька дитини позбавляти його батьківських прав . Якщо в судові інстанції подано заяву, за якою колишня дружина просить батька дитини позбавити батьківських прав , то суддя буде з’ясовувати всі моменти по даній справі. По-перше, суд повинен встановити, чи зверталася мати малолітньої (неповнолітньої) дитини до компетентного суду, щоб стягнути на утримання даної дитини аліменти. Якщо вона за цим не зверталася, то не може йти мова про ухилення батька дитини від виплати коштів, колишній дружині для покупки дитині необхідних речей. Якщо суд не буде натискати  своїм актом з батька дитини аліменти, значить ніякого спору між колишнім подружжям з даних питань немає, і обоє батьків в рівній мірі мають права на  дитину.

По-друге, суд повинен з’ясовувати в засіданні, за якою вагомої причини батько дитини не перераховує колишній дружині аліменти. Якщо причина дійсно поважна, і батько дитини не ухиляється від виплати змісту для дитини, а відчуває тимчасові труднощі з грошима, то позбавити  батьківських прав  буде практично неможливо.

По-третє, відіграє свою роль наявність у батька дитини будь-яких інших зобов’язань. Наприклад, на його утриманні перебувають старі батьки, діти від іншої жінки, інші родичі, непрацездатні по здоров’ю або віком. Наявність взятих під час шлюбу кредитів, і здійснення за ними офіційних виплат батьком дитини буде говорити про те, що це може викликати фінансові складності, що не дозволяють в повній мірі платити призначені аліменти для дитини.

По-четверте, може судом досліджуватися питання, що стосується безпосередньо особистості батька малолітньої (повнолітньої) дитини. Якщо чоловік негативну має характеристику за місцем його проживання, роботи, навчання та ін., То позбавити  батьківських прав таку людину простіше. Оскільки зловживання алкогольною продукцією, антисоціальний спосіб його життя, наявність у батька дитини судимості та інші негативні фактори, що характеризують його особу, свідчать про можливий поганий вплив на виховання дитини. Тому при позбавленні  батьківських прав  завжди досліджуються вищевказані питання. Крім того, зазвичай у справі, що стосується позбавлення батьківських прав , досліджуються також обставини можливого приводу батька дитини до дільничного, наявність у нього хвороб, які можуть передатися дитині під час їх спілкування. Щоб вирішити всебічно питання, пов’язані з позбавленням прав батьківських , у таких справах в судах безпосередньо беруть участь прокурорські працівники, співробітники органів з опіки. Всі вони активно висловлюються щодо позбавлення  батьківських прав , опитують самих учасників у справі, представляють свою письмовий або усний суду висновок, де підводять аналіз зібраних відомостей про сім’ю. Після цього всебічного дослідження моментів, що відносяться до вищевказаних обставин, суд своє остаточне виносить рішення. Якщо судовий орган позбавляє прав батьківських то батькові малолітньої (неповнолітньої) дитини забороняється бачитися, спілкуватися з ним. Надалі позбавлений  батьківських прав батько дитини не зможе на своє утримання отримувати від вже повнолітнього свою дитину аліменти. Однак, при цьому у батька залишаться його зобов’язання. Зокрема, батько малолітньої (неповнолітньої) дитини збережуться обов’язки по аліментах.

Позбавити  батьківських прав  можна також недбайливу мати малолітньої (неповнолітньої) дитини. Для цього діють ті ж самі правила і процедура встановлення судовими органами всіх обставин, як і в разі позбавлення батьківських прав батька даної дитини. Якщо обоє батьків малолітньої (неповнолітньої) дитини своїми правами і повноваженнями зловживають, то судові органи можуть ставити питання про позбавлення їх обох прав батьків. Тоді буде вирішуватися і питання подальшого визначення місця проживання дітей. Щоб позбавити  батьківських прав батька або матір малолітньої (неповнолітньої) дитини, які, дійсно, надходять на шкоду дітям, варто проконсультуватися з юристами. Професійна консультація необхідна і тим, кого намагаються позбавити вищевказаних прав необгрунтовано, керуючись виключно своїми особистими інтересами. Це допоможе, в першу чергу, убезпечити самого малолітнього громадянина від сваволі з боку дорослих.

Потрібна допомога юриста для позбавлення батьківських прав Львів або хочете запобігти позбавлення батьківських прав телефонуйте:

 (067) 938 0 165 або пишіть: sslaw@ukr.net